Newsy

U W A G A !!!

  • Polscy przedsiębiorcy, prowadzący działalność w branżach hotelowej, gastronomicznej, handlowej, usługowej i wszystkich tych, w których korzystacie z muzyki lub telewizji.
  • Polscy przedsiębiorcy jw. którzy chcą ograniczyć lub całkowicie uniknąć nadmiernych kosztów w rodzaju opłat na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania i podobnych, czyli – mówiąc wprost – mają dość płacenia co miesiąc olbrzymich kwot nie zawsze wiadomo, za co.
  • Polscy przedsiębiorcy, którzy chcieli by zoptymalizować koszty prowadzonej działalności.
  • Polscy przedsiębiorcy, którzy mają dość sytuacji, kiedy co jakiś czas pojawia się nowa organizacja i żąda od nich pieniędzy.

To dla Was powstała i działa Fundacja Niezależna Fonografia Polska, kontynuująca działalność Stowarzyszenia NFP. Pomożemy Wam we wszystkich kłopotach i problemach, jakie macie lub możecie mieć w związku z korzystaniem z muzyki i telewizji oraz kontaktami z organizacjami typu ZAiKS, STOART, ZPAV, SAWP, Media Management Europe itp. Poinstruujemy, co i jak należy zrobić, żeby zmniejszyć koszty prowadzonej działalności. Wystarczy zgłosić się do nas, a my zajmiemy się za Was tymi sprawami. Zainteresowanych prosimy o e-mail (bielski@ post.pl) lub telefon (696 604 444). Natomiast zdecydowanych na współpracę z nami prosimy o wypełnienie i przesłanie „Deklaracji dla członków wspierających”.

               ******************************

Newsletter FNFP z lipca 2019 r.

Szanowni Przedsiębiorcy, działający w branżach hotelarskiej, gastronomicznej, handlowej, usługowej itp.!

Żeby pomóc Wam bronić się przed podstępnymi i nie zawsze zgodnymi z prawem działaniami organizacji zbiorowego zarządzania (w rodzaju STOART, ZAiKS, ZPAV, SAWP, MME i in. – dalej „ozz”), powołaliśmy Fundację Niezależna Fonografia Polska (dalej FNFP), która w całości przejmuje i kontynuuje działalność Stowarzyszenia NFP, postawionego w stan likwidacji.  Formuła Fundacji pozwoli na dużo skuteczniejsze działania, na rzeczywistą obronę polskich przedsiębiorców, niemiłosiernie grabionych przez ozz-ty.Trzeba wiedzieć, że wszystkie ozz-ty zawyżają wysokość inkasowanych stawek, wmawiając przedsiębiorstwom, że takie mają „zatwierdzone” tabele! To nieprawda! Tabele te sami sobie wymyślili i zatwierdzili. A jednocześnie, wymuszając od Was zawyżone opłaty, ozz-ty bezprawnie  „dogadały się” np. z Grupą Hotelowa ORBIS SA, w wyniku czego hotele ORBISU płacą wielokrotnie (czasami ponad 50-ciokrotnie!!!) mniej, niż Wy! To skandal i bezprawie! Jeśli macie tego dosyć, jeśli chcecie radykalnie obniżyć koszty swojej działalności – zapiszcie się do nas. Jak to zrobić? Wystarczy odesłać nam ten e-mail z dopiskiem „TAK” lub np. „Proszę o więcej informacji”.

Przedtem jednak zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdziecie Państwo większość, jeśli nie wszystkie potrzebne informacje. Jej adres: www.fonosfera.pl

Nie zwlekajcie! Każdy dzień to niepotrzebna strata, a nawet – wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze o nas nie słyszeli, do współpracy i korzystania z doradztwa i pomocy Fundacji Niezależna Fonografia Polska! To się opłaci!

            ******************************************

UWAGA !!!

  • niezależni artyści i twórcy muzyki,
  • niezależni producenci i wydawcy muzyki,
  • dystrybutorzy,
  • hurtownie muzyczne,
  • importerzy fonogramów,

W obliczu ostrej walki konkurencyjnej i stworzenia przez niektórych wydawców i producentów praktyk monopolistycznych przypominamy że:
1. Hologram na płycie nie jest obowiązkowy w myśl polskiego i międzynarodowego prawa! Pismo z Ministerstwa Kultury i Sztuki – Departament Prawa Autorskiego i Praw Pokrewnych DPA. 024/399/97
2. Jedyną gwarancji legalności płyty jest legalne źródło pochodzenia fonogramu i zgoda właściciela praw na rozpowszechnianie !
3. W przypadkach nękania Państwa przez konkurencję prosimy o zwrócenie się do „Fundacji Niezależna Fonografia Polska”, która obiektywnie, niezależnie ocenia zjawiska rynkowe zachodzące w fonografii.

Kontakt

Telefon: 696604444
E-mail: bielski@post.pl
Silna i niezależna kultura i fonografia polska jest w interesie Polski i Europy !!!